trudna przeprawa

„Kociewskie Diabły” wracają do Starogardu. Przeciwnikiem koszykarzy z Kociewia jest zespół Miasta Szkła Krosno. Najbliższy przeciwnik Polpharmy zajmuje obecnie z bilansem 2-4 czternaste miejsce w tabeli. Warto dodać, że krośnianie jeszcze nie wygrali w tym sezonie na wyjeździe.

 

Liderami zespołu prowadzonego przez Michała Barana są obcokrajowcy: JayVaughn Pinkston (18.5 pkt. i 5.5 zbiórki na mecz), Jakov Mustapić (12.3 pkt. i 5.3 zb.) oraz rozgrywający Dāvis Lejasmeiers (10.6 pkt. i 3.4 as.) Nie można oczywiście zapomnieć o grupie doświadczonych Polaków, którzy świetnie znają realia naszej ligi. Najlepiej radzi sobie, jak na razie, Krzysztof Jakóbczyk, który specjalizuje się przede wszystkim w rzutach z dystansu.

 

Polpharma do meczu z Miastem Szkła Krosno przystąpi w zmienionym składzie. Klub w piątek pożegnał się  z Szymonem Rduchem, którego miejsce zajął dobrze znany w Starogardzie Piotr Dąbrowski. Dąbrowski ceniony jest w lidze przede wszystkim za grę w defensywie oraz poświęcenie dla drużyny. Wszystko wskazuje również na to, że w dzisiejszym spotkaniu zagra Milan Milovanović. Serbski środkowy ostatnie dni walczył z kontuzją kolana.

Czy Kociewskie Diabły podtrzymają swoją serię? Czy kibice będą świadkami emocjonującego pojedynku?

Nie siedź w dom, przyjdź na mecz!

 

Bilety:

Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny

Dzieci 4-7 lat – 5 zł.

Bilet ulgowy (uczniowie, studenci do 25 lat oraz seniorzy) – 10 zł.

Bilet normalny – 20 zł.