Kiepska skuteczność

Polpharma stoczyła z Miastem Szkła Krosno bardzo wyrównaną walkę

Kociewskie Diabły dość niespodziewanie przegrały z Miastem Szkła Krosno 64:72.

 

Liczna zgromadzona w  Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby publiczność była dzisiaj  świadkiem bardzo wyrównanego spotkania. Ostatecznie to goście schodzili z parkietu w glorii zwycięzców, co można uznać za małą niespodziankę obecnej kolejki PLK.

 

Dla starogardzian mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami. Skuteczne wejścia pod kosza Bojicą oraz Thomassona dały im szybkie prowadzenie, z którego cieszyli się jednak tylko kilkadziesiąt sekund. Równie skutecznie odpowiedział zespół z Krosna. Swoje dobre chwili miał środkowy Alexis – po jego akcji 2+1 krośnianie byli w stanie wyrównać stan meczu na po 7. Od tego momentu w Starogardzie toczyła się walka kosza za kosza, w której żadna ze stron nie była w stanie odskoczyć swojemu przeciwnikowi. Gdy obie drużyny schodziły do szatni, to na tablicy wyników widniał wynik 34-34.

Po zmianie stron miejscowi kibice spodziewali się zdecydowanej kontrofensywy swoich ulubieńców. Tak i też się stało – zaczął Bojić, a skończył Schenk i w ciągu kilku minut Polpharma wyszła na prowadzenie 49-42. Goście zareagowali bardzo spokojnie: najpierw ‘trójka’ Gaddeforsa, po chwili akcja 2+1 Pinkstona i znowu mieliśmy remis. Tyle, że w grze ofensywnej podopiecznych Milijii Bogicevića coś się zaczęło. Defensorzy Miasta Szkła Krosno ‘wypchnęła’ gospodarzy spod kosza,  a że skuteczność graczy obwodowych Polpharma nie była najwyższa w tym dniu, to i przewaga Miasta Szkła powoli rosła. Nie pomagały czasy brane przez trenera Bogicevića – Polpharma nie była w  stanie poradzić sobie dzisiaj w defensywą drużyny dowodzonej z ławki przez Michała Barana. Kibice Kociewskich Diabłów próbowali pomóc swoim ulubieńcom dopingiem, ale starogardzianie wciąż tracili 5-7 punktów. Ostatecznie Miasto Szkła Krosno wygrało 72-64.

 

Defensywa Miasta Szkła Krosna był dzisiaj bardzo skuteczna

 

Polpharma: Andrija Bojić 20, Jakub Schenk 10, Thomas Davis 7, Milan Milovanović 7, Marcin Flieger 6, Ameen Tanksley 6, Przemysław Szymański 5, Joe Thomasson 3, Piotr Dąbrowski 0.

 

Miasto Szkła: Jayvaughn Pinkston 14, Marcin Sroka 11, Davis Lejasmeiers 10, Grzegorz Grochowski 8, Anton Gaddefors 6, Jakov Mustapić 6, Peter Alexis 5, Seid Hajrić 4, Krzysztof Jakóbczyk 4, Dariusz Oczkowicz 2.