Wracamy po przerwie

Po przerwie związanej z występami reprezentacji na parkiet wraca Polpharma Starogard Gdański. „Kociewskie Diabły” zagrają dzisiaj w Słupsku z Czarnymi.

 

W sezonie 2017/2018 Polpharma Starogard Gdański rozegrała już siedem meczów, w tym tylko dwa na wyjeździe. Dzisiaj starogardzianie rozpoczynają  serię trzech spotkań wyjazdowych. Na „pierwszy ogień” idą Czarni Słupsk.

Słupszczanie przyzwyczaili swoich kibiców oraz obserwatorów PLK do wysokiej jakości, zarówno sportowej jak i organizacyjnej. W tym sezonie jest inaczej: odejście tytularnego sponsora spowodowało, że Czarni Słupsk popadli w tarapaty.

Mimo kłopotów finansowych Markowi Łukomskiemu, trenerowi Czarnych, udało się zbudować skład, który pozwala(ł) wierzyć , że słupszczanie unikną spadku. Słupszczanie w pokonanym polu zostawili dotychczas Legię Warszawa, GTK Gliwice oraz Start Lublin. W ostatnich pięciu kolejkach nie udało się jednak podopiecznym Marka Łukomskiego wygrać.

Wiadomo, że w dzisiejszym meczu nie zagra C.J. Aiken (27 lat, 206 cm). Amerykański środkowy należał do czołowych postaci swojego zespołu, uznawany był również za jednego ze zdolniejszych zawodników na swojej pozycji. Wciąż jednak w składzie naszych jutrzejszych przeciwników widzimy doświadczonych ligowców, czyli ikonę słupskiej koszykówki Mantasa Cesnauskisa, Piotra Stelmacha, czy też dobrze znanego w Starogardzie Daniela Walla. Pod nieobecność Aikena ciężar zdobywania punktów na swoje barki powinni wziąć pozostali Amerykanie: Dominic Artis (192 cm, 24 lata) oraz Drew Brandon (193 cm, 25 lata).

Przerwa w rozgrywkach przydała się Polpharmie. Swoje urazy wyleczyli Daniel Gołębiowski, Milan Milovanović oraz Ameen Tanksley. „Kociewskie Diabły” rozegrały tydzień temu sparing, przegrany, z Treflem Sopot, co oznacza, że zawodnicy nie wypadli zupełnie z rytmu meczowego. Wydaje się, że wobec problemów kadrowych Czarnych Słupsk faworytami jutrzejszego spotkania są starogardzianie, ale sztab trenerski oraz zawodnicy zapowiadają pełną koncentrację.

 

Początek meczu Czarni Słupsk – Polpharma Starogard Gdański o 18.15. Transmisja video na Emocje.Tv (płatna relacja live).