KONCERTOWO

Nareszcie po trzech porażkach z rzędu Kociewskie Diabły poprawiły nam nastroje i koncertowo  , pod całkowitą  kontrolą pokonały wysoko faworyzowaną Rosę Radom 89: 71 . Przełamanie Polpharmy w świetnym stylu.

Tylko na początku pierwszej kwarty goście prowadzili  6: 2, ale potem było już tylko lepiej. Po serii    7: 0 i trójce Schenka objęliśmy w piątej minucie prowadzenie , które pozostało w naszych rękach do końca meczu .  Przewaga punktowa rosła powoli , ale systematycznie . Pierwsza kwarta kończyła się naszym  zwycięstwem 18: 15.

Rosa zawodziła w obronie i w ataku A gospodarze grali swoje i po dwudziestu minutach było 41: 31. Obydwa zespoły zanotowały mnóstwo strat i sporo fauli . Mecz zaczynał przypominać chwilowo nieco pojedynek bokserski . Gospodarze grali jednak cały czas swoje i trzecia kwarta kończyła się piętnastopunktową przewagą Polpharmy. W czwartej kwarcie Rosa zbliżyła się jeszcze na dziewięć punktów , ale trójka Szymańskiego na cztery minuty do końca ustawiała mecz i goście byli w tym momencie bezradni.

Polpharma pokazała dziś mimo jeszcze kilku niedociągnięć lwi pazur , oby było tak nadal. Brawa dla Jakuba Schenka , który zdobył dziś 23 punkty, zanotował ponadto 3 zbiórki dwie asysty  i zagrał tak, jak tego oczekujemy. Hala pełna  i zachwycona, Kibice jak zawsze na najwyższym poziomie. Walczymy o play – offy. W międzyczasie  doszła nas wiadomość , że z zespołem pożegnał się Andrija Bojić.  Za te kilka miesięcy , a szczególnie wtedy , gdy kontuzjowany był Milovanović- dziękujemy ! Bojića  zastąpił dobrze znany nam Nikola Jeftić , czyli kolejny zawodnik z zaciągu bałkańskiego, Trzymamy kciuki za nowego gracza.

Na trybunach w karnawale nareszcie prawdziwy karnawał, oby trwał jak najdłużej. Za tydzień kto może- jedziemy do Dąbrowy Górniczej lub o  12.40 włączamy transmisję telewizyjną  i jesteśmy z Naszymi !