Pełna koncentracja

 

Do końca sezonu zasadniczego „Kociewskie Diabły” rozegrają jeszcze dziewięć meczów. Każdy z nich będzie wymagał od zawodników Polpharmy maksymalnej koncentracji.

 

Najbliższym przeciwnikiem podopiecznych Miliji Bogicevića będzie zespół Miasta Szkła Krosno. Krośnianie w pierwszej rundzie sprawili dużą niespodziankę pokonując w Starogardzie Polpharmę 72-64. Wtedy najwięcej „krzywdy” gospodarzom wyrządzili JayVaughn Pinkston (14 punktów) oraz doświadczony Marcin Sroka (11 punktów). Kociewskie Diabły nie potrafiły znaleźć sposobu na rozważną i skuteczną  grę Miasta Szkła.

Co ciekawe, niedługo po meczu w Starogardzie z Miastem Szkła rozstał się architekt sukcesów zespołu, czyli trener Michał Baran. Krosno opuścił również środkowy  Seid Hajrić. Czy zmiany pomogły? Kamil Piechucki w roli pierwszego trenera zanotował cztery zwycięstwa (Legia, Czarni, Gliwice oraz Trefl), ale zespół na dzisiaj krośnianie z bilansem 8-15 zajmują piętnaste miejsce w tabeli.

Rzut oka na statystyki i widać, że wiele, jeżeli nie wszystko w grze Miasta Szkła zależy od obcokrajowców. Krzysztof Jakóbczyk ze średnią 8.8 punktów na mecz jest dopiero szóstym punktującym swojego zespołu. Oprócz niego Kamil Piechucki ma do swojej dyspozycji wspomnianego już Marcina Srokę oraz Grzegorza Grochowskiego, który ze średnią 4.0 nie może uznać obecnego sezonu za udany.

„Kociewskie Diabły” udają się do Krosna z wielką ochotą rehabilitacji za ostatni kiepski meczu  z AZS-em Koszalin. Wiadomo, że podopieczni Miliji Bogicevića nie mogą pozwolić sobie na porażkę, gdyż przy takim „ścisku” w tabeli może to oznaczać koniec marzeń o upragnionych play-offach.

 

Mecz Miasto Szkła Krosno – Polpharma Starogard Gdański odbędzie się 14 marca o godz. 18.00.

Transmisję video przeprowadzi platforma Emocje.TV