Ostatni meczu u siebie

Meczem ze Stalą Ostrów Wielkopolski „Kociewskie Diabły” żegnają się ze swoją publicznością.

 

Porażka ze Startem Lublin ostatecznie  pogrzebała szanse Polpharmy na awans do play-off. Starogardzianie w ostatnim swoim pojedynku przed własną publicznością w sezonie 2017/2018 powalczą o honor. Faworytem jest jednak Stal, która w ostatnich tygodniach robi furorę w PLK.

Brązowi medaliści ostatnich rozgrywek zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli wciąż licząc na coś więcej. Coś więcej, czyli nawet drugie miejsce i przewaga swojego parkietu w play-offs. Wydaje się, że szanse przed ostrowianiami są duże, gdyż w ostatnich dziesięciu meczach Stal znalazł tylko jednego pogromcę: Anwil Włocławek.

Liderem niedzielnego przeciwnika Polpharmy jest Aaron Johnson. Filigranowy Amerykanin (172 cm) ma decydujący wpływ swojego zespołu. Świadczy chociażby o tym przydomek, którego się dorobił: ‘mały generał’. Kolejnym wyróżniającym się graczem Stali jest Serb Nikola Marković (208 cm, 28 lat). Środkowy rozpoczął sezon w Treflu Sopot (świetny występ przeciwko Polpharmie), później zaliczył epizod w Stelmecie Zielona Góra, aby ostatecznie wylądować w Ostrowie Wielkopolskim. Dla swojego pracodawcy zdążył już „wygrać” kilka spotkań.

Przed Polpharmą jest bardzo trudne zadanie. Starogardzianie zmierzą się z zespołem będącym w swojej najlepszej formie. Zespołem, który dysponuje szerokim składem i mierzącym w medale. Podopieczni Milijii Bogicevića mogą przeciwstawić swojemu przeciwnikowi ambicję i waleczność, jak chociażby w starciu z Asseco Gdynia.

 

Mecz Polpharma Starogard Gdański – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski odbędzie się 15 kwietnia o godz. 18.00 w Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby.

Bilety:
Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny
Dzieci 4-7 lat – 5 zł.
Bilet ulgowy – uczniowie, studenci do 25 lat oraz emeryci i renciści  (na podstawie aktualnej legitymacji) – 10 zł.
Bilet normalny – 20 zł.