Bussey podpisał

foto: Bundesliga.de

foto: Bundesliga.de

 

Tre Bussey (27 lat, 191 cm) będzie reprezentował Polpharmę w sezonie 2018/2019.

 

Amerykański obrońca jest absolwentem Georgia Southern ( na czwartym roku notował statystyki na poziomie 16.2 pkt. i 3.8 zbiórki na mecz). Po rocznym epizodzie w NBA G League (Idaho Stampede) Tre wylądował w Kosowie (Bashkimi Prizren). Rok później zakotwiczył  na Cyprze w Appoelu Nikozja (sezon 2016/2017). Tam Tre imponował przede wszystkim statystykami na arenie międzynarodowej – w FIBA Europe Cup zdobywał średnio 15 punktów na mecz, do tego dodawał 3,8 zbiórki oraz 4,4 asysty.

Ubiegły sezon Amerykanin rozpoczął w zespole mistrza Cypru – Keravnos Strovolou. W listopadzie zmienił jednak otoczenie: Bussey został zakontraktowany przez niemiecki Eisbaren Bremenhaven. W Bundeslidze rozegrał 24 spotkania, kończąc sezon ze statystykami na poziomie 5,2 pkt. , 1,4 zbiórki oraz 1,4 asysty na mecz.

Tre Bussey: „Głównym argumentem za podpisaniem kontraktu z Polpharmą była osoba trenera, który bardzo mnie chciał w drużynie. Myślę, że mojej drużynie przydadzą się moje umiejętności, czyli drybling oraz łatwość zdobywania punktów”.