Na pierwszy ogień Krosno

 

Miasto Szkła Krosno będzie pierwszym przeciwnikiem Kociewskich Diabłów w sezonie 2018/2019.

 

Drużyna z Krosna przeżyła w przerwie wakacyjnej prawdziwą rewolucję: na ławce zasiądzie Mariusz Niedbalski, który ze ‘starego’ składu zostawił jedynie Oczkowicza, Grochowskiego oraz Musijowskiego. Udało się jednak w Krośnie zebrać grupę zawodników, którzy gwarantują odpowiednią jakość. Wyniki Miasta Szkła w sparingach wskazują, że liderami zespołu powinni być Amerykanie: Westbrook, Loveridge, czy też Williams.

– Miasto Szkła to zespół, który chce grać twardą koszykówkę po obu stronach boiska. Mają wiele zagrywek, które są dobrze poukładane. Będziemy musieli naprawdę dobrze zagrać w obronie, aby ich zatrzymać – mówi  Artur Gronek, trener Polpharmy Starogard Gdański.

– Krosno to bardzo młoda drużyna. Myślę, że zagrają bardzo agresywnie. Znamy ich mocne i słabe strony, ale nie będę się nad nimi dłużej rozwodził. Ciężar gry będzie spoczywał na amerykańskich graczach.  To zorganizowana ekipa – potwierdza słowa trenera Kacper Młynarski.

Polpharma przygotowywała się do swojego meczu bardzo rzetelnie. Artur Gronek nie oszczędzał swoich zawodników, cały tydzień zespół bardzo ciężko pracował. Wszyscy w klubie zdają sobie sprawę, że tylko ciężką pracą można wywalczyć zwycięstwa.

– Bez odpowiednich obciążeń nie jest łatwo zbliżyć się warunków meczowych. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak zawodnicy pracowali. Styl gry, który chcemy zaprezentować w tym sezonie, nie byłby łatwy do wyegzekwowania bez ciężkiej pracy – mówi Artur Gronek.

Siłą Kociewskich Diabłów w nowym sezonie powinien być kolektyw. Co prawda zdobycze punktowe Justina Bibbinsa pozwalają sądzić, że amerykański rozgrywający powinien być liderem Polpharmy na parkiecie, ale nie oznacza to wcale, że gra drużyny jest od niego uzależniona.

– Zespół kształtuje się podczas całego sezonu. To nie jest tak, że uda się to zrobić w okresie przygotowawczym. Nie uważam, że Amerykanie odgrywają najważniejsze role w naszym zespole – potwierdza trener Gronek.

Bilans spotkań Polpharmy z Miastem Szkła wynosi 3-1.  Aby wygrać po raz czwarty starogardzianie muszą skutecznie odpowiedzieć na twardą i nieustępliwą grę gości.

– Kluczem do naszego zwycięstwa będzie konsekwentna realizacja naszych założeń. Naszym argumentem są kibice, którzy są szóstym zawodnikiem Polpharmy – kończy Artur Gronek.

Mecz Polpharma Starogard Gdański – Miasto Szkła Krosno odbędzie się 7 października o godz. 15.00

Bilety:

Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny

Krwiodawcy za okazaniem legitymacji – wstęp bezpłatny

Dzieci 4-7 lat – 5 zł.

Bilet ulgowy (uczniowie, studenci do 25 lat oraz seniorzy) – 10 zł.

Bilet normalny – 20 zł.