Pękła ,,setka”

W przekonywujący  sposób Polpharma pokonała w pierwszym meczu nowego sezonu 2018/2019 Miasto Szkła Krosno 105: 77.

Pierwsze punkty dla drużyny w nowej odsłonie zdobył Justin Bibbins  w 14 sekundzie  i zaczęło się. Pierwsza kwarta była jeszcze wyrównana . Uzyskaliśmy przewagę  12: 7 , ale goście gonili wynik  i po krótkim remisie 14: 14   odzyskaliśmy prowadzenie, praktycznie nie oddając go już do końca meczu. Pierwsza kwarta kończyła się wynikiem 26: 23 dla Kociewskich Diabłów.

Druga kwarta to praktycznie taki sam scenariusz gry. Uciekaliśmy gościom,  grając bardzo odważnie i ofensywnie w ataku. Szalał Bibbins i Bussey. Krośnianie coraz częściej się gubili i wynik po dwudziestu minutach brzmiał 57: 40.

W trzeciej kwarcie  nadal trwał koncert Bibbinsa . Polpharma zwiększyła przewagę. Udanie zadebiutował w składzie farmaceutów Załucki i po jego trójce przewaga wzrosła do trzydziestu punktów. Mecz był nasz. Czwarta kwarta  nie przyniosła nic nowego i pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie stało się faktem. Wynik imponujący  105: 77.

Co można powiedzieć  o zespole ?  Wielokrotnie ręce składały się do oklasków. Swą grą czaruje Bibbins – to prawdziwy diabełek ( kociewski ?) , ma przegląd pola , nieszablonowe zagrywki i ma rzut za ,,trzy”. Zresztą z dystansu trafia wielu zawodników- to dobrze. Niezwykle waleczny jest  Gołębiowski , Młynarski.  I oczywiście Bussey – zdobywca dziś 21 punktów. Zespół jest ambitny, głodny gry i wygrywania.

Mankamenty- niepotrzebne straty i gubienie piłki w prosty sposób i chyba nieco niewidoczni i mało przebojowi  nasi gracze podkoszowi . To dopiero oczywiście początek, ale  kibice w Starogardzie obejrzeli dobry spektakl i z wiarą patrzą w sezon. Oczywiście wielkie podziękowania za fantastyczny doping i pełna halę. Tylko jednego zabrakło na koniec – zauważyli niektórzy- po zwycięskim meczu  była zawsze piosenka Zenka Martyniuka. Prosimy o nią po następnym wygranym spotkaniu. Teraz wyjazd do Dąbrowy Górniczej na mecz z MKS-em  a potem jak zawsze bój na naszym parkiecie ze Stelmetem Eneą Zielona Góra.

Pamiętajcie we wtorek 23.10. 2018 o godzinie 19.00 !

Krzysztof Lassota

Polpharma Starogard Gdański – Miasto Szkła Krosno 105:77 (26:23, 31:17, 28:18, 20:19)

Polpharma: Tre Bussey 21 (4×3) , Justin Bibbins 19 (4 as.), Kacper Młynarski 14, Daniel Gołębiowski 10, Adam Kemp 9 (7 zb.), Brett Prahl 9, Paweł Dzierżak 8, Thomas Davis 7, Filip Struski 5, Aleksander Załucki 3, Adam Brenk 0.

Miasto Szkła: Jabarie Hinds 16, Jordan Loveridge 15, Charlie Westbrook 11, Filip Put 9, Maciej Bojanowski 8, Paweł Krefft 8, Grzegorz Grochowski 5, Adrian Bogucki 3, Mihajlo Bogdanovic 2, Dariusz Oczkowicz 0.