Trudna przeprawa

 

Po wtorkowym maratonie ze Stelmetem BC Enea Zielona Góra starogardzian czeka trudna przeprawa z GTK Gliwice.

 

Przed niedzielnym pojedynkiem obie drużyny mogą pochwalić się takim samym bilansem: 2-1. Co ciekawe, gliwiczanie podobnie jak Kociewskie Diabły uporały się z MKS-em Dąbrowa Górnicza i przegrały ze Stelmetem.  Obie drużyny łączą jeszcze pozytywne recenzję za dotychczasowe występy.

Liderami GTK są obcokrajowcy. Myles Mack dał już się poznać kibicom koszykówki w Polsce. Skromne warunki fizyczne (175 cm) nie przeszkadzają mu w zdobywaniu średnio 16 punktów na mecz i co ważniejsze 6.3 asysty. Macka świetnie uzupełnia amerykański środkowy Damonte Dodd (211 cm), który potrafił przeciwko Stelmetowi zaliczyć double-double (16 pkt. i 11 zb.).

Polpharma rusza do Gliwic w bojowych nastrojach. Wszyscy w Starogardzie zdają sobie sprawę ze skali trudności, bowiem GTK jeszcze u siebie nie przegrał. W każdym z tych meczów gospodarze jutrzejszego meczu potrafili przechylić szalę na własną korzyść w ostatniej kwarcie, po ciężkim boju.

Artura  Gronek: „GTK to ambitny zespół ze świetnym trenerem, dlatego spodziewamy się trudnej przeprawy”

Paweł  Dzierżak: „To będzie bitwa. Ponieważ lubimy agresywną grę, to cieszymy się na mecz z GTK Gliwice”

 

Mecz GTK Gliwice – Polpharma Starogard Gdański odbędzie się 28 października o godz. 12.35. Bezpośrednia transmisję tego wydarzenia przeprowadzi Polsat Sport.