KOŃCÓWKA DLA NAS

Po niezwykle emocjonującym meczu na trudnym terenie w Gliwicach Kociewskie Diabły pokonały miejscowy GTK 85:82.

Na początku meczu Polpharma zanotowała serię 4:0, ale gliwiczanie szybko odpowiedzieli , prowadząc  7: 4. Od tej pory trwała walka punkt za punkt , choć Kociewskie Diabły zaczęły uzyskiwać małą przewagę i kwarta skończyła się nasza wygraną 17: 14.

Druga kwarta to popisowa gra naszego zespołu. Stopniowo powiększaliśmy przewagę, uzyskując w połowie tej części meczu 13 punktów przewagi a pod koniec po rzucie Kempa -16. Gliwiczanie byli nieco bezradni i do połowy wynik brzmiał 29 : 41 dla Polpharmy.

Trzecia kwarta do piątej minuty to nadal dobra gra naszych , przewaga wzrosła do 18 punktów. Jednak w tym momencie coś się zacięło i GTK zaczęło odrabiać systematycznie straty. Nasza drużyna jakby stanęła i  gospodarze doszli Polpharmę ! Zmarnowaliśmy przewagę , która mogła dawać na spokój do końca meczu. Wynik na koniec kwarty 59: 60 dla Polpharmy. I mecz zaczynał się od początku.

W czwartej kwarcie zacięta walka kosz za kosz . Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. GTK miało już 4 punkty przewagi. Sporo emocji i sporo nerwów. Na trzy sekundy przed końcem dwa wolne Struskiego  przy naszym prowadzeniu  trzema punktami nie trafiają do kosza , ale utrzymujemy prowadzenie  i po niezwykle trudnym, już prawie wygranym przez nas meczu i szalenie nerwowej końcówce – wygrywamy !

Chwila dekoncentracji w trzeciej kwarcie mogła nas drogo kosztować , ale ambicja i walka do końca dała nam sukces. Najwięcej  punktów zdobyli dziś  Bussey – 18 i Bibbins -17.

Dziękujemy  wszystkim Kibicom , którzy byli z nami w Gliwicach, wasze wsparcie jest bardzo ważne.

Teraz 2 listopada  o 19.00 podejmujemy AZS  Koszalin. Wszyscy dopingujemy Kociewskie Diabły i rozgrzewamy Kociewskie Piekło , bo mecze z AZS –em zawsze wywoływały wiele emocji.