KONCERTOWO- PEWNE ZWYCIĘSTWO

Polpharma Starogard Gdański pewnie pokonała zespół AZS-u Koszalin 99:84. Zgromadzeni licznie kibice zobaczyli bardzo dobry mecz w wykonaniu gospodarzy.

Początek pierwszej kwarty i nasze punkty , ale potem goście notują serię 6: 0 i wychodzą na prowadzenie 8: 2. I zaczynamy gonić wynik . Adam Kemp doprowadza do remisu w trzeciej minucie – 15:15., jednak AZS znów odskakuje i pierwsze dziesięć minut kończy się wynikiem 20: 24 dla koszalinian. To pewne zaskoczenie. Słowa trenera Gronka trafiają do zawodników.

Koncert gry Polpharmy zaczął się w drugiej kwarcie od remisu 27:27. Punktują na zmianę Bibbins i Bussey. Polpharma gra twardo w obronie , mądrze , szybko i ofensywnie w ataku. Goście są bezradni. Do przerwy wynik na tablicy to 50 : 31 dla Kociewskich Diabłów a całą kwartę wygrywamy 30 : 7 !

W trzeciej kwarcie praktycznie na parkiecie niewiele się zmienia. Polpharma kontroluje mecz a przewaga wzrasta do 29 punktów ósmej minucie kwarty. I praktycznie jest już po meczu. A wynik brzmi po trzydziestu minutach 77: 51 dla starogardzian.

W czwartej kwarcie zespół gospodarzy miał już w głowach ,że zwycięstwa raczej nikt im nie odbierze i Polpharma trochę odpuściła . Niepotrzebne straty , nonszalancja , brak skuteczności i tej wcześniejszej twardej obrony. Kiedy  do końca pozostawało trzy minuty wynik na tablicy brzmiał 90: 60. I chyba na za dużo pozwoliliśmy gościom, gdyż do końca meczu zdobyliśmy tylko dziewięć punktów a AZS – 24. To nie powinno się zdarzyć , gdyż przy mniejszej przewadze i groźniejszym przeciwniku mogło być inaczej. Zespół nie może sobie pozwolić na takie przestoje.

Ostatecznie dziękujemy zespołowi za cały mecz, ręce same składały się do oklasków. Potrafimy grać niezwykle twardo w obronie i błyskawiczne w ataku i rzucać trójki. Chcemy oglądać Kociewskie Diabły takie jak w drugiej kwarcie. To był koncert zespołu i koncert Bibbinsa, który zdobył dziś 20 punktów.

Hala pełna, atmosfera i doping niesamowity- dziękujemy Kibicom i zapraszamy 11 listopada w niedzielę już o 12.40. Przeciwnik wymagający- TBV Start Lublin . Emocje gwarantowane !

 

Krzysztof Lassota

 

Polpharma Starogard Gdański – AZS Koszalin 99:84 (20:24, 30:7, 27:20, 22:33)

 

Polpharma: Justin Bibbins 20, Tre Bussey 13, Thomas Davis 10, Daniel Gołębiowski 10, Adam Kemp 10, Filip Struski 9, Kacper Młynarski 9, Paweł Dzierżak 7, Brett Prahl 6, Adam Brenk 5, Adrian Załucki 0.

AZS: Drew Brandon 15, Aleksandar Radulović 14, Dragoslav Papić 12, Brandon Walters 12, Grzegorz Surmacz 7, Marek Zywert 7, Marko Tejić 6, Krzysztof Jakóbczyk 5, Bartosz Bochno 3, Alan Czujkowski 2, Maciej Kucharek 1.