Wracamy do gry

Po ponad dwutygodniowej przerwie Kociewskie Diabły wracają do gry. Przeciwnikiem podopiecznych Artura Gronka będzie odradzająca się Arka Gdynia. Obie ekipy słyną z waleczności i ambicji, co zapowiada we wtorek wielkie emocje.

Gdynianie w tym sezonie dysponują wyższym budżetem niż w ostatnich latach, co widać po jakości składu. Przemysław Frasunkiewicz, trener Arki, ma do swojej dyspozycji oprócz doświadczonych Polaków (Szubarga, Wyka, Łapeta) solidnych obcokrajowców. Najlepsze recenzje zbiera trio Bostic-Upshaw-Florence, który w głównej mierze jest odpowiedzialny za grę ofensywną Arki.

Trener Gronek od meczu ze Stalą Ostrów zastanawia się jak ‘załatać’ dziurę po kontuzjowanym Thomasie Davisie. Thomas to nie tylko kapitan zespołu, dobry duch zespołu, ale i najlepszy rezerwowy Polpharmy (10.4 pkt. na mecz).  Szczęśliwie do pełnej dyspozycji wrócił Kacper Młynarski.

Oba zespołu do wtorkowego meczu przystępują  z tym samym bilanse: 5-2. Teoretycznie faworytem wydaje się występująca w EuroCup Arka Gdynia, ale w Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby, przy swojej publiczności, Kociewskie Diabły potrafią zagrać na 110% swoich możliwości!

 

 

Raport przed meczem Polpharma – Arka

A. Gronek: "Dziurę" po Thomasie "załatają" inni zawodnicy z pozycji 2-3K. Młynarski: Wiem, że pojedynki z gdyńskim zespołem mają swoją piękną tradycję w Starogardzie

Opublikowany przez Polpharma Basketball Poniedziałek, 3 grudnia 2018

 

Nie siedź w domu, przyjdź na mecz!

 

Bilety:

Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny

Krwiodawcy za okazaniem legitymacji – wstęp bezpłatny

Dzieci 4-7 lat – 5 zł.

Bilet ulgowy (uczniowie, studenci do 25 lat oraz seniorzy) – 10 zł.

Bilet normalny – 20 zł.