Polpharma w Final Eight Suzuki Pucharu Polski

Kociewskie Diabły praktycznie zagwarantowały sobie udział w Final Eight Suzuki Pucharu Polski, który odbędzie się w Arenie Ursynów w Warszawie od 14 do 17 lutego 2019 r.

Gospodarzem Suzuki Pucharu Polski będzie Legia Warszawa. Oprócz tego zespołu w turnieju finałowym zagra siedem najwyżej sklasyfikowanych drużyn w tabeli Energa Basket Ligi na dzień 13 stycznia 2019 r. (godz. 23:59), biorąc pod uwagę w pierwszej kolejności stosunek zwycięstw do liczby rozegranych meczów, a w dalszej kolejności bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami, różnicę punktów koszowych i większą liczbę zdobytych punktów koszowych.

Przed niedzielnym meczem z Legią Warszawa praktycznie pewne jest, że Polpharma zajmie miejsce wśród siedmiu najwyższej sklasyfikowanych zespołów.

Turniej finałowy odbędzie się po raz trzeci w Arenie Ursynów w Warszawie. Rozegrane zostaną: ćwierćfinały (po dwa w czwartek i piątek), półfinały (sobota) i finał (niedziela). Drużyny pokonane w ćwierćfinałach i półfinałach odpadają z rywalizacji. Nie ma meczu o trzecie miejsce.

Losowanie par ćwierćfinałowych wraz z układem par półfinałowych odbędzie się w środę 16 stycznia w warszawskim Ratuszu.

W losowaniu zostanie zastosowane rozstawienie drużyn, zgodnie z którym w ćwierćfinałach nie spotkają się ze sobą trzy najlepsze (wg ww. zasad) drużyny i gospodarz turnieju.