24 stycznia losowanie Suzuki Pucharu Polski

W czwartek  24 stycznia o godz. 10:00 w warszawskim Ratuszu odbędzie się losowanie par ćwierćfinałowych z układem półfinałów Suzuki Pucharu Polski. Transmisja na stronie Energa Basket Ligi na Facebooku.

Turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski odbędzie się w Arenie Ursynów w Warszawie od 14 do 17 lutego 2019 r. Zagrają w nim gospodarze: Legia Warszawa oraz siedem najlepszych drużyn w tabeli Energa Basket Ligi na dzień 13 stycznia 2019 r.: Stelmet Enea BC Zielona Góra, Polski Cukier Toruń, Anwil Włocławek, Arka Gdynia, BM Slam Stal Ostrów Wlkp., Polpharma Starogard Gdański oraz MKS Dąbrowa Górnicza.

Legia oraz trzy czołowe drużyny: Stelmet Enea BC, Polski Cukier oraz Anwil zostaną rozstawione w losowaniu ćwierćfinałów. Zespół z Warszawy swój pierwszy mecz na pewno rozegra w czwartek o godz. 18:00.

Turniej finałowy odbędzie się po raz trzeci w Arenie Ursynów w Warszawie. Rozegrane zostaną: ćwierćfinały (po dwa w czwartek i piątek), półfinały (sobota) i finał (niedziela). Drużyny pokonane w ćwierćfinałach i półfinałach odpadają z rywalizacji. W poprzednim sezonie po trofeum sięgnęła ekipa Polskiego Cukru Toruń, która w finale pokonała Stelmet Eneę BC Zielona Góra 88:80. MVP całego turnieju został wybrany Karol Gruszecki.

Transmisja losowania Suzuki Pucharu Polski w środę 24 stycznia o godz. 10:00 na stronie Energa Basket Ligi na Facebooku.