ANWIL ZA MOCNY

Polpharma Starogard Gdański zainaugurowała nowy sezon w EBL , grając w Hali Mistrzów z Anwilem Włocławek- chyba najmocniejszym z przeciwników . Niestety sensacji nie było , przegraliśmy zdecydowanie i bardzo wysoko – 110: 72, otrzymując surową lekcję koszykówki.

Mecz z mistrzem Polski rozpoczęliśmy mocnym akcentem, prowadząc 5: 0. Potem jednak Anwil doszedł do głosu. Silna obrona włocławian wymusiła straty i łatwe punkty. Gospodarze  objęli w 6 minucie pierwszej kwarty prowadzenie 22: 14, skutecznie studząc nasze akcje. Potem zaczęła się co prawda wymiana kosz za kosz , ale Anwil cały czas utrzymywał swoją przewagę 10- 12 punktów i pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 35: 24.

Druga kwarta wyglądała bardzo podobnie. Anwil utrzymywał bezpieczna przewagę  10- 14  punktów. I nie na wiele pozwalał Kociewskim Diabłom. Wynik po dwudziestu minutach 56: 42 dla mistrzów Polski.

Trzecia kwarta rozpoczęła się identycznie . Anwil po mistrzowsku   i swobodnie grał swoje a ambitni starogardzianie próbowali dotrzymać kroku gospodarzom. Jednak przewaga w każdym elemencie koszykarskiej sztuki była po stronie Anwilu . Przegraliśmy tę kwartę aż 31: 9 i po trzydziestu minutach wynik na tablicy – 87- 51 !

Czwarta kwarta nie zmieniła obrazu gry. To był niestety pogrom. Anwil grał jak na mistrza przystało. Przewaga wzrosła do czterdziestu punktów, choć kwartę przegraliśmy tylko 23: 21.

Najwięcej punktów dla Polpharmy zdobył Stokes – 25 , dodając przy tym osiem asyst.

Za  tydzień , ale  w poniedziałek 7 października,  mecz ze Spójną Stargard Szczeciński na własnym parkiecie. Po surowej lekcji udzielonej od mistrza Polski czas rozpalić Kociewskie Piekło- kibicujmy naszym tak, jak to potrafimy. Z teoretycznie słabszym przeciwnikiem drużyna powinna pokazać swe możliwości.

Krzysztof Lassota

Anwil Włocławek – Polpharma Starogard Gdański 110:72 (35:24, 21:18, 31:9, 23:21)

Anwil: Simon 21, Freimainis 15, Sokołowski 14, Ledo 12, Wroten 12, Milovanović 12, Dowe 11, Karolak 7, Sulima 6, Wadowski 0, Piątek 0, Bednarek 0.

Polpharma: Stokes 25, Engstrom 12, Bojanowski 12, Kołodziej 8, Gołębiowski 6, Wilkins 4, Edge 2, Załucki 2, Prahl 1, Dzierżak 0, Motylewski 0.