Trudna przeprawa

Kociewskie Diabły czeka trudna przeprawa ze Stelmetem Zielona Góra.

– Dla mnie niewytłumaczalnym zjawiskiem jest przemiana mojego zespołu w ciągu dwudziestu czterech godzin. W meczu z Astorią nie oglądaliśmy drużyny Polpharmą na jaką nas stać. My chcemy grać inną koszykówkę. Szansa poprawy jest już podczas meczu ze Stelmetem – mówił Marek Łukomski na konferencji prasowej po meczu Polpharma – Enea Astoria Bydgoszcz.

Rozgoryczenie trenera Kociewskich Diabłów jest zrozumiałe: po pierwszej wygranej w sezonie z Legią Warszawa starogardzianie nie poszli za ciosem i zaprezentowali się bardzo przeciętnie w starciu z bydgoszczanami. Praktycznie zawiodło wszystko, bo obrona pozwalała gościom na zbyt wiele (stracone 97 punktów). W ataku było zbyt wiele chaosu, brakowało również skuteczności.

Już w środę podopieczni Marka Łukomskiego będą mieli szansę na rehabilitację. O dwa punkty w Zielonej Górze będzie bardzo trudno: zespół trenera Żana Tabaka wygrał już siedem meczów z rzędu, w tym ostatnie z Asseco Arką (87-65). Ważnymi zawodnikami w rotacji chorwackiego szkoleniowca są byli zawodnicy Polpharmy. Mowa oczywiście o Tony Meierze (29 lat, 204 cm) oraz Joe Thomassonie (26 lat, 193 cm). Obaj potwierdzają swoją klasę również w silnej lidze VTB.

Polpharma to zespół bardzo niebezpieczny, musi zacząć wygrywać, bo przeciwnicy odjeżdżają. Takie mecze nigdy nie należą do łatwych. Dla nas jest to mecz z gatunku „musimy wygrać” – mówił Mariusz Niedbalski, asystent Żana Tabaka w programie #Zastalgra.

Czy Kociewskie Diabły sprawią mega niespodziankę pokonując na wyjeździe renomowany Stelmet?

Czy Marek Łukomski znajdzie sposób na świetnie grający zespół z Zielonej Góry?

Mecz Stelmet Enea BC Zielona Góra odbędzie się 4 grudnia o godz. 19.00. Transmisję przeprowadzi platforma Emocje.TV