PRZEGRANA PO WALCE

Przegraliśmy na trudnym terenie w Zielonej Głórze z mocnym przeciwnikiem, ale końcówka czwartej kwarty pokazała ,że zespół jeszcze nie składa broni i walczy z każdym . Szkoda , byłaby mega sensacja.

Pierwsza kwarta z lekkim wskzaniem dla Stelmetu Enei  BC Zielona Góra. Początek to prowadzenie gospodarzy , ale i ambitna postawa Polpharmy. I mimo prowadzenia ośmioma punktami udaje nam się  doprowadzić do remisu 15: 15 na dwie minuty przed końcem . Potem jest jeszcze 17: 17 . Zielonogórzanie uciekają na 23: 17 a kwarta kończy się ostatecznie wynikiem 23: 19.

Druga kwarta to znów zdecydowane akcje Stelmetu , ale Polpharma odpowiada i przy wyniku 27: 25 czas dla gospodarzy. Potem Stelmet notuje serię 6: 0 – dwie trójki i jest już niestety jedenaście punktów przewagi gospodarzy. I to zmienia obraz gry . Stelmet przyspiesza , twarda obrona i z remisu mamy kilkanaście punktów straty – 45: 30.Ostatecznie po wymianie punktów po dwudziestu minutach wynik – 54: 45 dla  zielonogórzan.

Trzecia kwarta to utrzymywanie dystansu dziewięciu , dziesięciu punktów przez drużynę Stelmetu. Próbujemy ambitnie gonić wynik, ale gospodarze nie pozwalają na zbyt wiele i przed ostatnią odsłoną meczu wynik 74: 64 dla Stelmetu.

Na początku czwartej kwarty zanotowujemy niesamowitą serię 8: 0  i wynik jest na styku 76: 72 ! Zaczynamy grać lepiej i Stelemet w opałach. Czas dla gospodarzy na trzy minuty przed końcem , gdy mamy tylko pięć  oczek straty do nich 87: 82. Po wymianie punktów ostatecznie przegrywamy-93:84.

To już dzisiąta porażka. Fakt jest oczywisty- musimy szukać punktów i swojej sznasy w meczach z potencjalnie słabszymi rywalami, choć sprawienie niespodzianki byłoby wielka sprawą.I oczywiście nie może być takiej wpadki jak z Astorią.Czas na pierwszą wygraną w Starogardzie !

Za dziś dziękujemy za  końcówkę , dużo nie brakowało.