PORAŻKA Z HYDROTRUCKIEM RADOM

Niestety nie potrafimy odczarować parkietu w Starogardzie. Po dobrej grze w pierwszej części meczu ulegamy gościom z Radomia 86: 78 i nadal zamykamy tabelę EBL.

Zaczynamy z impetem mocnym 7: 0 , na który radomianie odpowiadają dwoma trójkami  , potem jeszcze jedna  z ich strony i wynik 10: 9. Jednak znów odskakujemy gościom po naszej serii 8: 0. Z kolei  zabójcze rzuty za trzy Camphora w tej kwarcie  ustalają wynik pierwszej odsłony meczu

19: 14 dla Polpharmy.

W  drugiej kwarcie po poczatkowej wymianie punkt za punkt Polpharma w piątej minucie uzyskuje czternaście punktów przewagi !!!  i gra ukada się po naszej myśli. Radomianie jednak ruszyli do odrabiania strat . Nasza obrona stanęła w miejscu i gdy mieliśmy jedenaście punktów przewagi , goście notują serię 11:0  , co oznacza po dwudziestu minutach remis 35: 35.

Trzecia kwarta podobnie jak pierwsza układa się początkowo pod nasze dyktando . Po serii 8:0 i dobrej grze Gołębiowskiego uzyskujemy kilkupunktową przewagę . Jednak mecz zaczyna się od początku , gdy radomianie przegrywają już tylko 55: 54. Trwa walka punkt za punkt i trzecia kwarta kończy się wynikiem 63:61 dla Kociewskich Diabłów .

Czwarta kwarta to nerwowa gra o uzyskanie przewagi . Po remisie 67: 67  trwa walka na styku. Raz prowadzi Polpharma , raz Hydro Truck.Na dwie minuty przed końcem kolejny remis 76: 76. Dwa nasze  niecelne po faulu technicznym gości . Potem dwa osobiste radomian i znów przegrywamy na minutę przed końcem. 76: 78. Znów remis i nerwowa końcówka a po naszych faulach i zabójczej trójce Camphora mecz kończy się ostatecznie wygraną Hydro Trucka  86 : 78.

Nadal pozostajemy bez zwycięstwa na naszym parkiecie, te dwa punkty powinny zostać dziś w Starogardzie, by zacząć myśleć o odbiciu się od dna tabeli. Stało się inaczej.

Dziękujemy za fantastyczny doping naszym Kibicom.

Krzysztof Lassota

Polpharma: Isaiah Wilkins 22, Daniel Gołębiowski 18, Jonathan Williams 11, Brett Prahl 11, Kamau Stokes 8, Michał Kołodziej 3, Martynas Paliukenas 2, Paweł Dzierżak 2, Jakub Motylewski 1, Aleksander Załucki 0.

HydroTruck: Rod Camphor 23, Carl Lindbom 17, Adrian Bogucki 15, Marcin Piechowicz 11, Obie Trotter 10 (10 as), Daniel Wall 4, Filip Zegzuła 4, Artur Mielczarek 2.