Zaczynamy rewanże

Runde rewanzowa Kociewskie Diably rozpoczynaja od pojedynku z faworyzowanym Anwilem Wloclawek.

W pierwszym meczu obu ekip zdecydowanie górą byli mistrzowie Polski. Włocławianie rozbili wtedy Polpharmę 110-72. Starogardzka obrona nie poradziła sobie zupełnie z gwiazdami Anwilu: trio Wroten-Ledo-Simon grała nie tylko efektywnie, ale i efektownie.

Od tamtego czasu w Kociewskich Diabłach doszło do rewolucji. Zmieniony został sztab trenerski, Starogard opuścili zawodnicy, którzy byli wtedy liderami zespołu. Mowa oczywiście o Stokesie, Engstromie oraz Edge’u. Do tego nawet na ławce nie pojawią się kontuzjowani Bojanowski i Kołodziej.

Pierwsza runda pokazała, że i z Anwilem można powalczyć. Podopieczni Igora Milicića nie zdominowali ligi w takim stopniu, w jakim tego od nich oczekiwano. Po dobrych meczach w Basketball Championship League pojawiały się zaskakujące porażki, jak chociażby ta z HydroTruckim Radom w swojej hali. Ostatnie tygodni pokazują jednak, że mistrz Polski ustabilizował swoją formę, spokojnie pnąc się w górę tabeli.

Kociewskie Diabły po transferze Martynasa Paliukenasa nie są już czerwoną latarnią PLK. Zwycięstwa nad MKS-em Dąbrowa Górnicza oraz Kingiem Szczecin podbudowały morale zespołu. Niestety, brakuje szczęścia. I tak już wąska rotacja jest  uszczuplona brakiem Michała Kołodzieja. Z kontuzją stawu skokowego zmaga się Daniel Gołębiowski, który jednak dzisiaj powinien zagrać.

Czy podopieczni Marka Łukomskiego sprawią wielką niespodziankę i pokonają Anwil Włocławek? Czy Kociewskie Diabły stać na powtórkę z ostatniego sezonu, gdy Kacper Młynarski zapewnił wygraną w ostatniej sekundzie?

Mecz Polpharma Starogard Gdański – Anwil Włocławek odbędzie się 11 stycznia o godz. 19.30.

Transmisję przeprowadzi platforma Emocje.TV