Kowalczyk w Starogardzie

Sebastian Kowalczyk (27 lat, 188 cm) będzie w przyszłym sezonie reprezentował barwy Polpharmy Starogard Gdański.

27-letni rozgrywający karierę w PLK rozpoczął w Politechnice Warszawskiej (2011/2012), później grał m.in. w Asseco Gdynia, Polfarmexie Kutno oraz Kingu Szczecin. Sebastian Kowalczyk ostatnie dwa sezony spędził w Legii Warszawa. W ostatnim z nich notował średnie statystyki na poziomie 7.5 pkt. i 2.7 as. na mecz.

Marek Łukomski, trener Polpharmy Starogard Gdański: Zależało nam na zatrudnieniu dobrego zawodnika z polskim paszportem, który może łączyć grę na dwóch pozycjach. Myślę, że ma coś do udowodnienia i z pewnością będzie chciał zagrać lepszy sezon tak pod względem osiągnięć zespołu, jak i indywidualnych statystyk.

Sebastian Kowalczyk: Podpisałem kontrakt z Polpharmą ze względu na osobę trenera Marka Łukomskiego, który wykazał duże zainteresowanie moją osobą. Znamy się z kadry B i wiem, czego się po nim spodziewać. W Legii rozegrałem dwa sezony. Drugi z nich był słabszy, też dlatego, że złapałem kontuzje. Pierwszy rok w Warszawie pokazał tak naprawdę, co potrafię na parkiecie.

Cieszę się, że będę w jednej drużynie z Jamesem. Trener Łukomski udowodnił już, że potrafi zorganizować drużynę, gdzie równocześnie dwóch zawodników może być  „z piłką”. Znam Washingtona doskonale: wielokrotnie w okresie letnim wspólnie trenowaliśmy. Namawiał mnie do podpisanie kontraktu w Starogardzie.

Wiem, że kibice w Starogardzie wymagają pełnego zaangażowania i to mogę im obiecać. „Gorąca” hala na Kociewiu to bardzo fajne miejsce do gry w koszykówkę.  

Obecnie w składzie Kociewskich Diabłów znajdują się następujący zawodnicy: Greg Surmacz, James Washington, Sam Miller oraz Sebastian Kowalczyk.