Zaczynamy!

Na inaugurację sezonu 2020/2021 Polpharma Starogard Gdański zmierzy się w swojej hali z zespołem Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.

Kociewskie Diabły z powodów zdrowotnych (COVID-19!) jako ostatnie przystąpią do rywalizacji ligowej. Spotkania z Asseco Arką Gdynia oraz HydroTruckiem Radom zostały przeniesione na inne terminy. Pierwszym przeciwnikiem Farmaceutów będzie renomowany zespół Stali Ostrów Wlkp.

– Stal to zespół z potencjałem, stworzony do walki o mistrzostwo Polski. Rozkręcają się powoli, a my nie będziemy chcieli im tego startu ułatwić. Będziemy grali bardzo agresywnie. Zrobimy wszystko, aby nasi rywali nie czuli się u nas komfortowo – mówi Marek Łukomski, trener Polpharmy Starogard Gdański.

Ostrowianie rozegrali dotychczas w lidze dwa spotkania: w pierwszej kolejce ulegli na wyjeździe Anwilowi Włocławek (90-71), w drugiej musieli uznać wyższość Arki Gdynia (74-64). Liderami Stalówki w obu meczach byli obcokrajowcy. Chris Smith (26 lat, 193 cm) jest jak na razie najlepszym strzelcem (11,5 pkt.), sekunduje mu Taurean Green (34 lata, 183 cm), który obok porządnej średniej punktowej (10,0 pkt.) dodaje do tego 5 asyst na mecz.

– To bardzo klasowi zawodnicy, ale my mamy swoje problemy na których się koncentrujemy. Czasami potrzeba więcej czasu, aby zespół się ukształtował – twierdzi Greg Surmacz, skrzydłowy Polpharmy.

Polpharma wróciła do wspólnych po prawie miesiącu przerwy spowodowanej zachorowaniami na koronawirusa. W tym okresie zawodnicy przebywali na kwarantannie. Wiadomo, że Marek Łukomski nie będzie mógł skorzystać z usług Jacka Jareckiego, który najciężej przechodził koronawirusa.

– Jacek miał być naszym czołowym Polakiem w rotacji. Musieliśmy poprzesuwać zawodników: Sebastian Kowalczyk będzie grał więcej na „2”, Radek Chorab na „1”, Sebastian Walda na „3”. Cały czas budujemy zespół. Mam nadzieję, że uda się nam dobrze przygotować drużynę na mecz ze Stalą – komentuje Marek Łukomski.

Czy Kociewskie diabły są w stanie sprawić mega sensację i wygrać ze Stalą Ostrów Wlkp.? Czy Peter Olisemeka oraz Sam Miller wygrają starcie pod koszem z Josipem Sobinem i Shawnem Kingiem?

Mecz Polpharma Starogard Gdański – Areg BMSlam Stal Ostrów Wlkp. odbędzie się 10 września 2020. Początek o godz. 17.35. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi Polsat Sport.

Raport z treningu #01

M. Łukomski: 'Cieszymy się, że mogliśmy wrócić do treningów"Marek Łukomski oraz Greg Surmacz przed meczem ze Stalą Ostrów💙🏀#Polpharma #Starogard #plkpl #basketball

Opublikowany przez Polpharma Basketball Środa, 9 września 2020