Odrabiamy zaległości

Polpharma Starogard Gdański zagra w środę zaległe spotkanie z HydroTruckiem Radom.

Pierwotnie obie drużyny miały się spotkać 5 września, ale koronawirus storpedował te plany. Kociewskie Diabły wróciły już z domowej kwarantanny na koszykarski parkiet – w miniony czwartek starogardzianie stoczyli wyrównany, aczkolwiek przegrany bój ze Stalą Ostrów Wlkp. (67-72).

– Mimo porażki w ostatnim meczu jesteśmy w dobrej formie psychicznej, bowiem zagraliśmy dużo lepiej niż wskazywałyby na to okoliczności. Analizowaliśmy oczywiście błędy, ale z hali mogliśmy wyjść z podniesioną głową – mówi Sebastian Kowalczyk, obrońca Polpharmy Starogard Gdański.

W środę przeciwnikiem drużyny Marka Łukomskiego będzie HydroTruck Radom. Radomianie po wyraźniej porażce w pierwszej kolejce z Legią Warszawa udowodnili ostatnio swoją wyższość nad MKS-em Dąbrowa Górnicza (81-74).

– Zespół HydroTrucka przeszedł w porównaniu z meczem w pierwszej kolejce ogromną metamorfozę. Radomianie zrobili duży postęp – komentuje Marek Łukomski.

Świetne recenzje zebrał przede wszystkim Dayon Griffin (24 lata, 194 cm). Amerykański obrońca przeciwko defensywie MKS mógł pochwalić się statystykami na poziomie 17 punktów i 8 asyst. Solidnie zagrali dobrze znani z w Starogardzie: Daniel Wall (14 pkt. i 4 zb.) oraz Brett Prahl (11 pkt. i 8 zb.).

– Dla nas każdy mecz będzie bardzo ważny. Musimy być skoncentrowani, zaangażowani na „maxa”. Nie ma w tej lidze zespołu z którym możemy się pozwolić w „chodzonego”. Oczywiście zrobimy wszystko, aby wygrać w Radomiu – zapewnia Sebastian Kowalczyk.

Polpharma po meczu ze Stalą Ostrów Wlkp. zbierała dobre noty za ambicję i waleczność. Trenerzy, tak jak i zawodnicy, podkreślali, że największym Farmaceutów jest brak zgrania.

– Cały czas próbujemy nadrobić stracony czas, dlatego ćwiczymy bardzo intensywnie. Szczególnie nad grą w ataku, bo tych jednostek treningowych nie było zbyt dużo. Zagraliśmy bodajże jeden sparing – mówi Marek Łukomski.

Czy Trevon Allen potwierdzi formę strzelecką z pierwszego spotkania? Czy Peter Olisemeka wygra walkę na tablicach z Brettem Prahlem?

Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi już w środę. Mecz HydroTruck Radom – Polpharma Starogard Gd. rozpocznie się o godz. 19.30. Transmisję przeprowadzi platforma Emocje.TV.

Raport z treningu #2

"Brakuje nam przede wszystkim czasu" – mówi Sebastian Kowalczyk"Zawodnicy muszą nadrabiać to, co straciliśmy" – mówi Marek Łukomski.#Polpharma #Starogard #basketball #plkpl

Opublikowany przez Polpharma Basketball Wtorek, 15 września 2020