Teraz Pszczółka

Polpharma Starogard po wygranej z HydtroTruckiem Radom zagra kolejny mecz na wyjeździe. Tym razem w Lublinie z tamtejszą Pszczółką Startem.

– Gratulacje dla naszego zespołu za odniesie bardzo ważnego zwycięstwa na trudnym terenie – tak zaczął swoją wypowiedź na konferencji prasowej po wygranej z radomianami Marek Łukomski, trener Polpharmy Starogard Gdański. W Lublinie poprzeczka będzie jednak wisiała jednak znacznie wyżej.

Pszczółka Start Lublin niedawno awansowała do grupy hegemonów PLK. Już w ubiegłym sezonie zaskoczyła obserwatorów ligi zdobywając wicemistrzostwo Polski. W obecnych rozgrywkach zespół dowodzony z ławki przez Dawida Dedka ma ambicje mistrzowskie.

– Pszczółka Start Lublin to mocna drużyna z klasowymi zawodnikami. Trener Dedek kontynuuje swoją filozofię prowadzenia zespołu. Dla nas bardzo ważne jest, aby ograniczyć straty własne oraz zatrzymać szybki atak przeciwnika – mówi Marek Łukomski.

Zawodnikiem z „największym” nazwiskiem w Pszczółce jest niewątpliwie Armanii Moore. Były gracz Stelmetu oraz Arki prezentuje się solidnie: w dotychczasowych czterech meczach zdobywał średnio 12 pkt. i dokładał do tego 5 zb. Najlepszym strzelcem lublinian jest jednak Sherron Dorsey-Walker (17.5 pkt.). Groźny jest również Martins Laksa  – łotewski skrzydłowy imponuje przede wszystkim  skutecznością zza łuku (50%). W meczu z Polpharmą nie zagra z powodu kontuzji świetnie znany w Starogardzie  Adam Kemp.

– Najważniejszym pytaniem w przypadku Polpharmy jest, czy zdążymy się zregenerować po trudnym meczu w Radomiu. Przeciwko HydroTruckowi nasi czołowi zawodnicy spędzili wiele minut na parkiecie – dodaje trener Łukomski.

Dla Polpharmy będzie to trzeci mecz w ciągu 8 dni. To duże wyzwanie dla zespołu, który dopiero co rozpoczął wspólne treningi po kwarantannie. Mimo to trener Łukomski zapowiada, że zespół zagra od początku bardzo agresywnie. Kociewskie Diabły udowodniły już w tym sezonie, że nie zamierzają nikomu odpuścić.

Mecz Pszczółka Start Lublin – Polpharma Starogard Gdański odbędzie się 18 września o godz. 20.25. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi Polsat Sport News.