Wizyta mistrza

W XIII kolejce EBL Kociewskie Diabły zmierzą się z Zastalem Enea BC Zielona Góra, czyli panującym mistrzem Polski.

Zespół prowadzony przez Zana Tabaka w obecnym sezonie potwierdza swoją klasę. W dziewięciu dotychczas spotkaniach pogromców zielonogórzanie znaleźli raz: 7 października w Toruniu nie dali rady Polskiemu Cukrowi (88-94). W ostatnich tygodniach mistrzowie Polski dominują już zdecydowanie. Najpierw przekonał się o tym Anwil Włocławek (Zastal wygrał we Włocławku 90-67), a w ostatniej kolejce Arka Gdynia (104-58).

Truizmem jest stwierdzenie, że Stelmet to kompletny zespół. Duńczyk Lundberg to nie tylko świetny rozgrywający, obrońca, ale i doskonały strzelec (15,8 pkt.). Kolejny obrońca, Marcel Ponitka, to w opinii wielu obserwatorów EBL najlepszy defensor ligi. Nie można zapomnieć, że Tabak w rezerwie ma wybitnego reprezentanta Polski. Łukasz Koszarek, bo o nim mowa, wciąż daje drużynie odpowiednią jakość (5,8 pkt. i 4,1 as.). Jeszcze inni przewag Stelmetu widzą pod koszem. Duet Geoffrey Groselle – Blake Reynolds potrafi zdominować każdą parę podkoszowych w Polsce. Pierwszy z nich zdobywa średnio 14, 8 pkt oraz 7,9 zb, Reynolds odpowiednio 13,3 pkt. i 5,6 zb.

Kociewskie Diabły przystąpią do środowego meczu po dobry, aczkolwiek przegranym meczu. „Niedosyt” to słowo najczęściej pojawiło się w komentarzach po spotkaniu. Drużyna pod wodzą nowego trenera walczyła jak równy z równym z faworyzowaną Astorią do ostatnich sekund meczu, zabrakło trochę szczęścia w samej końcówce. Czy w środę Farmaceutów stać na wielką sensację i zwycięstwo?

Początek spotkania o godz. 17.30. Transmisję przeprowadzi platforma Emocje.Tv

Drodzy Kibice!🏀

Informujemy, iż wszyscy posiadacze karnetów, będą mogli najbliższy mecz rozgrywany w Starogardzie Gdańskim 11.11.2020 o godz. 17:30 (Polpharma Starogard- Zastal Enea BC Zielona Góra) obejrzeć na platformie emocje.tv całkowicie za darmo! Wystarczy założyć konto na emocje.tv oraz podać numer swojego karnetu. Chcielibyśmy w ten sposób zrekompensować Wam brak możliwości oglądania meczów „domowych” na żywo.