ZWYCIĘSTWO DLA SPÓJNI

W meczu o honor i zachowanie twarzy Polpharma zawiodła. Spójnia Stargard  wygrała bez problemu i wysoko w Starogardzie 106:93.

W mecz lepiej weszła Spójnia , która od początku uzyskała kilka punktów przewagi  nad Polpharmą . W połowie kwarty było to już dziesięć oczek. Robił , co mógł Allen i Jarecki  , ale  rywale nie pozwalali na zbyt wiele. Na koniec  kwarty wynik 22: 29 dla gości.

Druga kwarta od początku miała podobny scenariusz jak pierwsza. Spójnia utrzymywała bezpieczny dystans. Polpharma grała tak jak poprzednich meczach. W połowie kwarty goście mieli już szesnaście oczek przewagi, ale po trójce Allena i znów punktach Jareckiego dystans nieco się zmniejszył.  Obrona Polpharmy pozwalała na zbyt wiele rywalom. Cóż gra o pietruszkę , nie wyzwoliła sportowej złości w Kociewskich Diabłach. Na przerwę wynik-41:53 dla Spójni.

Trzecia kwarta nie wniosła nic nowego do gry obydwu zespołów. Spójnia dziurawiła kosz Polpharmy jak chciała. Polpharma bez wyrazu , aby dograć spotkanie i sezon.  

Niby-mecz i bezładna strzelanina trwała w czwartej kwarcie. Polpharmie udało się zmniejszyć dystans. To był bardziej chyba przedostatni sparing tego sezonu. Wynik meczu- 93:106 dla gości.

Krzysztof Lassota